Florentino Perez, prezydent Realu Madryt, zdradził w jednym z wywiadów, że Sir Alex Ferguson chciał, aby jego następcą na ławce trenerskiej Manchesteru United był Carlo Ancelotti. David Moyes był drugi na liście życzeń.
– Przed rozpoczęciem tego sezonu Ferguson wskazał Ancelottiego na następnego trenera Czerwonych Diabłów. Włoch musiał jednak podziękować, bo był już dogadany z nami – powiedział działacz Realu.
Hiszpańskie media podają, że po zwolnieniu Moyesa, władze United chciały zatrudnić Vicente del Bosque! Ten jednak odmówił, tłumacząc, że chce skupić się na pracy z reprezentacją. W drugiej kolejności zwrócono się do Diego Simeone, który nie był zainteresowany przenosinami z Atletico z kilku powodów (ważny kontrakt z klubem, nieznajomość angielskiego). Louis van Gaal był dopiero trzecim szkoleniowcem, któremu przedstawiono ofertę.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.