W rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii mistrz kraju, Atletico Madryt pokonało 1:0 zdobywcę Pucharu Hiszpanii, czyli Real Madryt. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 2. minucie spotkania Mario Mandzukić.
– Myślę, że w drugiej połowie straciliśmy kontrolę nad grą, posyłaliśmy zbyt wiele długich piłek. Potrzebowaliśmy utrzymywania się przy piłce, co bardzo dobrze wykonywaliśmy w pierwszej połowie. W drugiej części gry to było trudniejsze. Pozwoliliśmy Atletico bronić się tak, jak chcieli. Dlatego dokonałem zmian – tłumaczył po spotkaniu opiekun Realu.
– Sezon 2013/2014 zakończył się właśnie dzisiaj. Chciałbym podziękować zawodnikom i klubowi, ponieważ udało nam się osiągnąć coś wspaniałego. Wygraliśmy trzy tytuły – dodał Ancelotti.
– Wiadomo, że gdy przegrywa się walkę o takie trofeum, to jest się smutnym. W pierwszej połowie mieliśmy kilka świetnych okazji. To detale zadecydowały o wyniku meczu. Musimy pogratulować naszemu dzisiejszemu przeciwnikowi. Teraz koncentrujemy się na początku sezonu ligowego – mówił natomiast Sergio Ramos. Dani Carvajal dorzucał: – Wiedzieliśmy, że musimy strzelić gola na Calderon, ale to się nie udało. Staraliśmy się prowadzić grę i atakować skrzydłami. Atletico zdobyło Superpuchar Hiszpanii i im tego gratulujemy. Znamy nasze błędy i musimy je naprawić.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.