Andrzej Rusko, prezes Ekstraklasy SA podał się do dymisji. Były już prezes złożył swoje wymówienie podczas środowego posiedzenia rady nadzorczej spółki. Rusko pełni funkcję prezesa od 29 listopada 2005 roku.
Głosowanie za odwołaniem Ruski się nie odbyło, ale prezes sam podał się do dymisji. Nieoficjalnie wiadomo, że za jego wnioskiem było pięciu członków rady nadzorczej Ekstraklasy SA, a mianowicie Leszek Miklas z Legii Warszawa, Piotr Waśniewski ze Śląska Wrocław, Cezary Kulesza z Jagiellonii Białystok, Janusz Paterman z Ruchu Chorzów i Maciej Wendzel z Lecha Poznań.
Przeciwko byli Bogdan Basałaj z Wisły Kraków i Zdzisław Drobniewski, który jest przedstawicielem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie wiadomo jeszcze kto zostanie następcą Andrzeja Ruski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.