– Chciałbym w przyszłości pracować z młodzieżą. Po prostu czuję do tego powołanie. Nie wiem, czy będzie to szkoła czy też jakiś klub, ale chciałbym się do tej roli teraz dobrze przygotować – powiedział reprezentant Łotwy.
Rudnev nie rzuca słów na wiatr. Łotysz tydzień później rozpoczął treningi z Lechem Poznań, gdyż zaliczał egzaminy na uczelni. – Zaliczałem zaległe egzaminy na sportowej uczelni w Dyneburgu. Nie było to dla mnie wcale takie proste. Niestety, uczelnia jest łotewska i dlatego musiałem egzaminy zaliczać w tym języku, w którym zresztą nie czuję się najlepiej. Znacznie płynniej posługuje się rosyjskim. Ale na razie jakoś wszystko zaliczam i nie mam poprawek. Został mi tylko jeden egzamin końcowy – zakończył najlepszy strzelec Kolejorza.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.