Aviram Baruchyan dopiero przed kilkoma dniami został zawodnikiem Polonii Warszawa, jednak wszystko wskazuje na, to że nie będzie on miał żadnych problemów z aklimatyzacją w Polsce. Do rozpoczęcia zmagań pozostało jeszcze trochę czasu, a on już stawia sobie bardzo ambitne cele.
– Już dawno temu myślałem o tym, żeby zagrać w Europie – zdradził Baruchyan. – Gdy dowiedziałem się o propozycji z Polonii, bardzo ważnego klubu, który zajmuje trzecie miejsce w lidze polskiej, postanowiłem, że spróbuję swoich sił właśnie w tym kraju. Moim bardzo dobrym kolegą jest Maor Melikson. Rozmawiałem z nim i polecał mi Polskę – dodał.
Celem nowego zawodnika „Czarnych Koszul” jest doprowadzenie Polonii do najwyższych zaszczytów w Ekstraklasie. – Chcę zdobyć mistrzostwo kraju – stwierdził stanowczo.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.