W piątkowym sparingu Polonia Warszawa wygrała z Arką Gdynia 2:1. W meczu tym nieoficjalny debiut w barwach „Czarnych Koszul” zaliczył Aviram Baruchyan. Jak swój występ ocenił nowy nabytek drużyny z Konwiktorskiej?
– Cieszę się z dzisiejszego występu. W drugiej połowie, gdy byłem na boisku, nasz przeciwnik grał bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie. Nie miałem problemów z komunikacją z kolegami z drużyny. Język futbolu jest zrozumiały dla każdego – powiedział Baruchyan.
– Pozycja, na której zagrałem (za napastnikiem – przyp. red.) jest dla mnie najlepsza. Najbardziej lubię na niej występować. Mogę też grać na obu skrzydłach i wszędzie tam, gdzie będzie chciał trener. Nawet na bramce – przyznał Izraelczyk.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.