Podopieczni Jacka Zielińskiego mają za sobą drugi dzień spędzony na zgrupowaniu w Gniewinie. Poloniści we wtorek odbyli dwa treningi.
Pierwsze zajęcia rozpoczęły się przed południem, o godzinie 10.30, przeprowadzone zostały na świeżym powietrzu oraz siłowni. Drugie zajęcia odbyły się natomiast w położonej nieopodal ośrodka hali widowiskowo-sportowej.
– Na pierwszym treningu po wspólnej rozgrzewce drużyna została podzielona na dwie grupy. Pierwsza ćwiczyła na boisku z piłkami, trenując dośrodkowania i strzały na bramkę, a druga udała się na siłownię. Później nastąpiła zamiana – relacjonował kierownik drużyny „Czarnych Koszul” – Igor Gołaszewski.
Popołudniowe zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy. – Był to trening stacyjny. Każdy zawodnik miał do przejścia określoną ilość stacji. Przy każdej z nich wykonywane były różne ćwiczenia, na przykład na mięśnie brzucha, nóg, ćwiczenia wyskoku. Całość zakończona została strzałami na bramkę – opowiadał kierownik zespołu z Konwiktorskiej.
W obu treningach wziął udział Aviram Baruchyan. Izraelczyk, który kilka dni temu podpisał kontrakt z klubem z Konwiktorskiej, wczoraj trenował tylko rano. Po południu sztab szkoleniowy dał mu bowiem odpocząć.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.