W poniedziałek Polonia Warszawa podejmować będzie Jagiellonię Białystok. Dla Marcina Baszczyńskiego będzie to okazja do spotkania z byłymi kolegami z reprezentacji Polski.
Defensor Polonii Warszawa potwierdził powszechną opinię na temat Tomasza Hajty. – Na boisku był bardzo trudnym charakterem, co pokazywał w każdym meczu. Wojownik i buntownik, również z ogromnym doświadczeniem, które teraz może przekazać innym. Nigdy nie odpuszczał. Teraz swoje cechy stara się pewnie wykorzystać jako trener – wspomina Baszczyński.
W barwach Jagiellonii ostatnio bramek nie zdobywa Tomasz Frankowski. – Tomek Frankowski może strzelić bramkę w każdym momencie i w każdej chwili, więc trzeba być skoncentrowanym jeszcze bardziej. Ostatnio tracimy różne gole. Musimy odkreślić to grubą linią i po prostu wrócić na odpowiedni tor – zakończył Baszczyński.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.