Znakomita wiadomość dla sympatyków Realu Madryt. Karim Benzema zaakceptował najnowszą propozycję władz Realu Madryt i parafował kontrakt, który związał go z Królewskimi do końca czerwca 2019 roku.
Na mocy poprzednich ustaleń, francuski napastnik miał występował w Realu do końca nadchodzącego sezonu. O tym, że strony prowadzą rozmowy mówiło się od dłuższego czasu, a kością niezgody – jak to bywa w takich sytuacjach – były finanse.
Benzema zarabiał dotychczas 5,5 miliona euro za sezon. Nieoficjalnie mówi się o tym, że dzięki nowej umowie Francuz otrzymał sporą podwyżkę uposażenia, nawet do 8 milionów euro.
W poprzednim sezonie 26-letni napastnik rozegrał w La Lidze 35 spotkań, w których strzelił siedemnaście goli i zanotował na swoim koncie dziewięć asyst. Jedenaście kolejnych meczów Benzema rozegrał w Lidze Mistrzów, gdzie udało mu się zdobyć pięć bramek i dołożyć pięć asyst.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.