Już w październiku kibiców w Polsce czeka prawdziwa piłkarska uczta. Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zagrają ze sobą towarzysko Brazylijczycy i Japończycy.
Spotkanie organizuje sam Wrocław, bez pośrednictwa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Władze miasta, które słyną z bardzo dobrego promowania stolicy Dolnego Śląską na świecie, doszły do porozumienia z agencją marketingową, która jest związana z Brazylijską Federacją Piłkarską. Mecz odbędzie się 16 października.
Canarinhos to najbardziej utytułowany zespół w historii. Brazylijczycy pięciokrotnie zdobywali Puchar Świata i aż ośmiokrotnie triumfowali w Copa America. Jako jedyny zespół w dziejach uczestniczyli oni we wszystkich mistrzostwach Świata.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.