Radosław Cierzniak w środę został zawodnikiem Cracovii. Nowy nabytek krakowskiej drużyny został zaprezentowany podczas konferencji prasowej przed meczem z Zagłębiem Lubin.
Cierzniak w przeszłości występował między innymi w Amice Wronki i Koronie Kielce. Grał także w reprezentacjach młodzieżowych oraz jeden raz w pierwszej reprezentacji Polski. Ostatnio natomiast grał na Cyprze w AS Alki Larnaka, a od sezonu 2012/13 będzie reprezentował barwy Dundee United.
– Podpisałem kontrakt z Cracovią na trzy miesiące, do końca sezonu. „Pasy” mają ostatnio problemy z kolegą Gąsińskim, a ja mam podpisany kontrakt z Dundee United od czerwca, więc przyjąłem propozycję. W tej sytuacji chcę pomóc zespołowi w utrzymaniu – powiedział Cierzniak.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.