W ostatnim meczu Śląska Wrocław z Widzewem Łódź nie mógł zagrać Cristian Diaz. Napastnik wicemistrza Polski wrócił jednak już do treningów na pełnych obrotach.
W czwartek Diaz trenował już normalnie. Prawdopodobnie będzie do dyspozycji trenera Oresta Lenczyka podczas niedzielnego meczu z Koroną Kielce.
Gorzej wygląda sytuacja Dalibora Stevanovicia. Na razie Słoweniec jedynie truchta. – Kolano było mocno stłuczone, jednak z dnia na dzień Dalibor czuje się coraz lepiej. Może już swobodnie biegać, jednak ból powraca podczas zajęć z piłką – wyjaśnił Jarosław Szandrocho, fizjoterapeuta Śląska.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.