Wszystko wskazuje na, to że Tomasz Cywka nie zostanie ostatecznie piłkarzem Śląska Wrocław. „Gazeta Wrocławska” podała, że 23-letni pomocnik zmieni podczas tej zimy barwy klubowe, ale raczej nie trafi do stolicy Dolnego Śląska.
Informacje o zainteresowaniu Śląska Wrocław Cywką pojawił się przed kilkoma dniami w polskiej prasie. Przedstawiciele klubu mieli już nawet prowadzić z zawodnikiem bardzo zaawansowane rozmowy i wydawało się, że przejście piłkarza do ekipy wicemistrzów Polski jest już tylko kwestią czasu. Okazało się, że Cywka faktycznie myśli o zmianie otoczenia, ale jego nowym pracodawcą nie zostanie Śląsk.
„Gazeta Wrocławska” donosi jednocześnie, że chęć skorzystania z usług Cywki przejawia Lech Poznań i to właśnie „Kolejorz” jest obecnie największym faworytem do zakontraktowania 23-latka.
Przypomnijmy, że Derby County, w którym obecnie występuje Cywka, zgodziło się na oddanie swojego zawodnika bez kwoty odstępnego. Obecna umowa Polaka z popularnymi „Baranami” jest ważna do końca obecnego sezonu.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.