Dwaj piłkarze Lechii Gdańsk Adam Duda i Maciej Kostrzewa zdecydowali się na przedłużenie swoich kontraktów z klubem. Na mocy nowych porozumień zawodnicy będą bronić barw Lechii do grudnia 2013 roku.
Młodzi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony podczas zimowych przygotowań Lechii do rundy rewanżowej T-Mobile Ekstraklasy. Ich postawa tak bardzo zaimponowała Pawłowi Janasowi, że ten podjął decyzję o przesunięciu ich na stałe do pierwszego zespołu.
Duda rozegrała podczas rundy jesiennej 16 spotkań w drużynie rezerw Lechii, w których strzelił osiem bramek. Kostrzewa z kolei wystąpił w 8 meczach.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.