Ważą się losy najskuteczniejszego napastnika Wisły Kraków w obecnym sezonie, Dudu Bitona. Izraelczyk jest jedynie wypożyczony do krakowskiego zespołu, jednak nie ukrywa, że chciałby zostać przy Reymonta.
Biton trafił do Krakowa przed początkiem rozgrywek z belgijskiego Charleroi. Wisła może zdecydować się na jego transfer definitywny, jednak wciąż nie wiadomo czy się na to zdecyduje. Wykupienie snajpera wiążę się ze sporymi kosztami, a nie od dzisiaj wiadomo, że Bogusław Cupiał nie lubi wydawać zbyt wielu pieniędzy na nowych piłkarzy.
– Chciałbym na stałe zostać w Krakowie. Bardzo będę się cieszył, jeśli władze Wisły zdecydują się na wykupienie mnie z belgijskiego klubu – zdradził Biton.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.