W środę na treningu Korony Kielce pojawią się dwaj nowi zawodnicy. Trener Leszek Ojrzyński będzie przyglądał się Mateuszowi Łuczakowi oraz Filipowi Marciniakowi.
Łuczak ma 21 lat i występuje na pozycji napastnika. Młody piłkarz należy do Lechii Gdańsk, ale jesienią zagrał tylko w trzech spotkaniach Ekstraklasy. W rezerwach klubu z Trójmiasta zaprezentował się w siedmiu meczach, w których zdobył pięć bramek.
Z kolei Marciniak jest pomocnikiem. 24-latek przez ostatnie pół roku grał w Warcie Poznań, ale otrzymał szansę tylko w dwóch meczach.
– Najprawdopodobniej zostaną z nami do końca tygodnia, powinni także zaprezentować się w jednym z sobotnich sparingów – powiedział dyrektor sportowy Korony Jarosław Niebudek.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.