Niemiecki portal „reviersport.de” donosi, że Borussia Moenchengladbach jest bardzo poważnie zainteresowana Artiomem Rudnevem z Lecha Poznań. Łotewski snajper miałby trafić do Bundesligi po zakończeniu obecnego sezonu.
Borussia, która jest jedną z największych rewelacji obecnego sezonu w lidze niemieckiej, przed kilkunastoma dniami uzgodniła warunki sprzedaży swojej gwiazdy, Marco Reusa do Borussii Dortmund. Następcą utalentowanego Niemca w Moenchengladbach miałby zostać właśnie Rudnev. Media spekulują, że Borussia chcąc zapewnić sobie usługi snajpera Lecha musiałaby wyłożyć na stół około 7 milionów euro.
Oprócz Rudneva, Borussia interesuje się także innym zawodnikiem „Kolejorza”, Semirem Stiliciem. Bośniak po sezonie będzie jednak wolnym piłkarzem i będzie mógł przejść do dowolnego klubu bez kwoty odstępnego.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.