Celtic Glasgow jest poważnie zainteresowany pomocnikiem Wisły Kraków Maorem Meliksonem. Piłkarz był obserwowany przez wysłanników „The Bhoys” podczas niedawnego meczu reprezentacji Izraela z Ukrainą.
Drużyna Meliksona przegrała 2:3, jednak sam zawodnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zebrał niezłe noty. Zdaniem brytyjskich mediów, rozgrywający Wisły Kraków mógł trafić na Parkhead już podczas letniej przerwy pomiędzy rozgrywkami.
W Celticu grają obecnie Łukasz Załuska i Paweł Brożek, który jest wypożyczony z Trabzonsporu. W lecie, do Glasgow przeprowadzi się także Jarosław Fojut ze Śląska Wrocław.
Wiadomo już, że „The Bhoys” niemal na stop procent zostaną mistrzami Szkocji. Ich największy rywal, czyli Rangersi, borykają się z wielkim problemami finansowymi i istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie dograją obecnego sezonu do końca.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.