Choć Lech Poznań nie ma tej zimy wybitnie wysokiego funduszu transferowego, to i tak raz po raz z Bułgarskiej docierają informacje o możliwych ruchach kadrowych. O krok od odejścia jest podobno Semir Stilić. Przyjść może Hiszpan, który grał ostatnio w Glasgow Rangers.
Choć grał to może zbyt wiele powiedziane, bo większość czasu przesiadywał na ławce rezerwowych (jeśli w ogóle łapał się do składu). Wspomnianym piłkarzem jest Manuel Ortiz, ofensywnie usposobiony 30 – latek. Trzeba przyznać, że CV ma imponujące. Zawodnik występował w Primera Division w Atletico Madryt, Osasunie Pampelunie i Almerii.
Praktycznie przesądzona wydaje się natomiast sytuacja Semira Stilicia, który prawie na pewno odrzuci propozycję przedłużenia umowy (ta wygasa w czerwcu 2012 roku). Oznacza to, że piłkarz, którego swego czasu można było sprzedać za 3 miliony euro, z Poznania wyprowadzi się za darmo. Owszem, istnieje opcja sprzedaży już w zimie, ale żaden klub nie zapłaci za niego więcej niż 100 tysięcy euro. Mówi się więc, że władze Lecha chcą, aby Stlić pomógł im w awansie do europejskich pucharów.
Pomocnik trafi do Bundesligi. Stilić ma konkretne oferty z Werderu Brema i Borussii Moenchengladbach.
pka, Piłka Nożna źródło: własne / Super Express / Przegląd Sportowy
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.