Stało się to, o czym media donosiły od kilku dni. Gruziński napastnik, Władimir Dwaliszwili został nowym piłkarzem Polonii Warszawa. 25-letni zawodnik związał się ze stołecznym klubem 2,5-letnim kontraktem.
Dwaliszwili występowało ostatnio w izraelskim Maccabi Hajfa. Podczas swojej 2,5-letniej przygody z tym klubem, Gruzin wyrobił sobie markę niezwykle skutecznego snajpera. W 76 spotkaniach w barwach Maccabi strzelił on 35 goli. W rundzie jesiennej ligi izraelskiej Dwaliszwili rozegrał 11 meczów, w których 7 razy wpisywał się na listę strzelców.
Nowy napastnik „Czarnych Koszul”, to także 19-krotny reprezentant Gruzji. W ubiegłym roku zagrał on w towarzyskim spotkaniu Gruzji z reprezentacją Polski w Lubinie.
Dwaliszwili przeszedł już testy medyczne i złożył podpis pod kontraktem, jednak do treningów z nowymi kolegami przystąpi dopiero w poniedziałek, po powrocie Polonii ze zgrupowania w Gniewinie.
GG, PilkaNożna.pl źr. Polonia Warszawa źr. foto: Maccabi Hajfa
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.