Danijel Ljuboja być może już niedługo będzie się cieszył mianem najlepiej opłacanym piłkarzem T-Mobile Ekstraklasy. Jego miejsce ma zająć nowy nabytek Polonii Warszawa, Władimir Dwaliszwili.
Gruziński napastnik w środę związał się z „Czarnymi Koszulami” 2,5-letnim kontraktem. Na jego mocy ma on zarabiać przy Konwiktorskiej 625 tysięcy euro rocznie, co byłoby rekordem jeśli chodzi o zarobki na polskich boiskach. Nie wiadomo jednak czy prasowe doniesienia są prawdziwe. Przedstawiciele Polonii ich nie potwierdzają i nie ujawniają – co zrozumiałe – ile Dwaliszwili będzie zarabiał w Warszawie.
– Jest to bardzo, bardzo przesadzona kwota. Nie sądzę żeby Dwaliszwili zarabiał takie pieniądze w Polonii – powiedział rzecznik klubu. – Polonia chcąc walczyć o mistrzostwo musi być przygotowana na podobne wydatki – dodał.
Aktualnym liderem jeśli chodzi o wysokość rocznego uposażenia jest wspomniany Ljuboja, który w Legii inkasuje 400 tysięcy euro.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.