Michał Probierz przed kilkoma dniami pożegnał się Arisem Saloniki i pozostaje obecnie bez pracy. Jak długo potrwa taki stan rzeczy i czy któryś z klubów Ekstraklasy postawi na młodego trenera?
Probierz poprowadził Aris w zaledwie dziewięciu spotkaniach. W czterech z nich wygrał i doznał czterech porażek. Jedno spotkania Arisu pod wodzą polskiego szkoleniowca zakończyło się podziałem punktów. Warunki pracy z jakimi spotkał się on w Grecji nie mieściły się jednak w żadnych standardach i Probierz bardzo szybko zrezygnował z pracy. Do zmiany decyzji nie przekonał go nawet plan naprawczy przedstawiony przez władze klubu.
Polskie media już spekulują, kto zostanie nowym pracodawcą Probierza. W gronie potencjalnych kandydatów wymienia się m.in Lecha Poznań, Zagłębie Lubin, Lechię Gdańsk i Wisłę Kraków. – Dobrze że tam trafił i jeszcze lepiej, że zrezygnował. Nie zdziwię się, jak teraz wyskoczy z czymś naprawdę zaskakującym i znajdzie pracę w dobrym klubie Ekstraklasy – powiedział zapytany o przyszłość Probierza, Zbigniew Boniek.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.