– Przepisy wciąż ulegają zmianie, ale istnieją widełki dla wybitnych reprezentantów. Zamierzam do końca miesiąca zaliczyć egzamin i obronić licencję UEFA A – w rozmowie z eurosport.pl powiedział Tomasz Hajto.
Hajto na początku przyszłego tygodnia rozpocznie z Jagiellonią Białystok przygotowania do drugiej części sezonu. Pojawiały się informacje, że sztab trenerski wspólnie z nim tworzyć będą Piotr Świerczewski i Arkadiusz Onyszko.
– To tylko plotki. Chcę pracować z Dariuszem Dźwigałą. To był mój pomysł, aby klub go zatrudnił – ucina spekulacje były reprezentant Polski.
Dźwigała również nie posiada licencji UEFA Pro. On jak i Hajto 10. lutego powinni otrzymać jednak warunkową zgodę na prowadzenie drużyny w ekstraklasie. Jagiellonia już oficjalnie ogłosiła, że to właśnie obaj panowie będą przygotowywać zespół z Podlasia.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.