W piątek o 20:30 na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie rozpoczną się wielkie derby stolicy. Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego zapraszamy do obejrzenia filmów z poprzednich starć Legii i Polonii.
Do pierwszej konfrontacji warszawskich klubów doszło 10. czerwca 1921 roku. Wówczas Polonia rozbiła Legię aż 8:0. Zwycięstwem „Czarnych Koszul” zakończyło się również ostatnie spotkanie obu drużyn, w rundzie jesiennej, w meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy poloniści pokonali lokalnego rywala 2:1.
2011/12 – 7. kolejka T-Mobile Ekstraklasy: Polonia Warszawa – Legia Warszawa 2:1
0:1 Radović
1:1 Jodłowiec
2:1 Cani
Emocji nie brakowało również w inny meczach Legii z Polonią… 2008/09 Legia – Polonia 2:2
1999 Legia – Polonia 3:0
W derbach Warszawy padały piękne bramki…
Legia – Polonia 1:0 (Vuković)
Legia – Polonia 4:1 (Jarosiewicz)
Nie brakowało ciekawych opraw meczowych…
Legia:
Polonia:
… i zdarzeń, które nigdy nie powinni mieć miejsca! (Polonia – Legia 1997)
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.