Polonia Warszawa w niedzielę wyruszyła do Kielc, gdzie jutro w meczu kończącym 23. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy zmierzy się z Koroną. Na pokładzie autokaru znalazło się miejsce dla osiemnastu graczy „Czarnych Koszul”.
W kadrze na mecz po raz pierwszy w karierze znalazł się Adam Pazio. 19-letni piłkarz może występować na obu bokach obrony i na każdej pozycji w linii pomocy. Z pierwszym zespołem „Czarnych Koszul” trenuje od stycznia, uczestniczył w obu zimowych zgrupowaniach.
Przeciwko Koronie będzie mógł zagrać Marcin Baszczyński, który derbowy mecz z Legią opuścił z powodu nadmiaru żółtych kartek. W Kielcach zabraknie natomiast Łukasza Trałki. „Trała” nie jest jeszcze w pełni gotowy do gry po kontuzji, której doznał przed meczem z Jagiellonią. Nie zagrają też Tomasz Jodłowiec i Adam Kokoszka (obaj pauzują za kartki). Kontuzję leczy również Bruno.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.