Po dokonaniu analizy zapisu wideo, Komisja Ligi zdecydowała o nałożeniu kary finansowej w wysokości 4 tysięcy złotych na napastnika Lecha Poznań, Artioma Rudneva – poinformowała strona internetowa „Kolejorza”.
Przyczyną ukarania snajpera Lecha było jego niesportowe zachowanie w czasie wyjazdowego meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Ruchem Chorzów.
Rundev z 18. trafieniami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców T-Mobile Ekstraklasy. Za nim plasują się Danijel Ljuboja, David Biton, Edgar Cani oraz Tomasz Frankowski, którzy w rozgrywkach ligowych w tym sezonie strzelili po 9 goli.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.