Moussa Traore dołączył już do przebywających na zgrupowaniu w Ayia Napie piłkarzy Legii Warszawa i przez kilka najbliższych dni będzie testowany przez sztab szkoleniowy „Wojskowych”. Aktualnym klubem 22-latka jest Standard Liege.
Traore pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Do Liege trafił on w 2009 roku z Commune FC. Już w swoim pierwszym sezonie na Stade Maurice Dufrasne wystąpił on w 22 spotkaniach swojego zespołu, w których strzelił dwa gole, w tym jednego w Lidze Mistrzów.
Kolejny sezon nie był już tak udany w wykonaniu 22-letniego napastnika. Standard zdecydował się na wypożyczenie go do Zulte Waregem, gdzie nie spisywał się jednak zbyt dobrze. Aktualny sezon piłkarz rozpoczął w drużynie rezerw Standardu.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.