Lechia Gdańsk musi rozwiązać problem ze słabą skutecznością. Według nowego trenera klubu – Pawła Janasa – klubowi z Trójmiasta może pomóc Dawid Nowak.
Janas rozpoczyna realizować swój plan na Lechię. Pierwszym krokiem ma być wzmocnienie formacji ataku. Były selekcjoner reprezentacji Polski chciałby mieć w swojej drużynie Dawida Nowaka, z którym współpracował w GKS Bełchatów.
Realizacja tego transferu może okazać się dosyć łatwa. W GKS-ie chcą pozbyć się Nowaka, który pobiera z klubu miesięcznie duże pieniądze. Sam zawodnik również chciałby w końcu zmienić otoczenie, gdyż w Bełchatowie występuje od 2006 roku.
Wzmocnienie formacji ataku może okazać się niezbędne. Tym bardziej, że w Lechii rozważają możliwość sprzedaży Abdou Razacka Traore. – Zainteresowanych Traore jest kilka, nawet kilkanaście klubów. To uznane nazwy, może nie półfinaliści ostatniej edycji Ligi Mistrzów, ale ekipy szanowane – przyznał Błażej Jenek, dyrektor generalny Lechii.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.