Świetna wiadomość dla wszystkich kibiców Ruchu Chorzów. Nowy kontrakt z tym klubem podpisał trener Waldemar Fornalik. – W Chorzowie jest bardzo dobry klimat do pracy – przyznał szkoleniowiec Niebieskich.
Do podpisania umowy doszło w czwartek. Nowy kontrakt obowiązywać będzie do końca czerwca 2014 roku. – Cieszę się niezmiernie, że doszliśmy do porozumienia i trener podjął decyzję o przedłużeniu kontraktu i kontynuowaniu pracy z drużyną przez kolejne dwa sezony. Podpisanie nowej umowy z Waldemarem Fornalikiem było dla mnie sprawą priorytetową. Trener prowadzi chorzowski zespół z ogromnym wyczuciem, zaangażowaniem i talentem. Jego pracę doceniają nie tylko zawodnicy, koledzy po fachu i eksperci piłkarscy, ale także kibice Ruchu, dla których jest prawdziwym idolem. Jestem przekonany, że wspólnie zbudujemy jeszcze silniejszy zespół, który będzie w stanie powalczyć o najważniejsze sportowe laury – powiedział prezes Ruchu Chorzów Dariusz Smagorowicz.
– W Chorzowie jest bardzo dobry klimat do pracy i można skoncentrować się na wykonywaniu swoich obowiązków, budowaniu zgranego zespołu. Poza tym sytuacja w klubie systematycznie się poprawia i jestem pewien, że wkrótce będzie jeszcze lepiej. To też wpłynęło na moją decyzję. Mam również to szczęście, że mogę pracować z utalentowanymi zawodnikami, którzy tworzą dobrą drużyną. Nie bez znaczenia jest także fakt, że zawsze mogę liczyć na wsparcie naszych kibiców. Ich zaangażowanie jest dodatkową motywacją do pracy – przyznał z kolei Fornalik.
W Ruchu Fornalik pracuje od kwietnia 2009 roku. Z tym klubem osiąga fantastyczne wyniki. W sezonie 2009-10 Niebiescy zajęli trzecie miesce w lidze. W tym roku mają dużą okazję do powtórzenia tego wyniku.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.