To już niemal pewne. Piątkowe derby Warszawy z trybun Pepsi Areny będzie śledziła rekordowa liczba widzów. Legia ogłosiła, że sprzedała już na starcie z Polonią ponad 26 tysięcy biletów.
Derby stolicy od zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem kibiców, jednak piątkowe starcie zapowiada się naprawdę interesująco. Obie drużyny zajmują miejsca w czołówce tabeli i ich bezpośrednia potyczka może mieć ogromny wpływ na układ sił w stawce.
– W sprzedaży zostało już tylko niespełna 4 tysiące biletów. Zapraszamy serdecznie tych, którzy jeszcze się wahają na ten szlagierowy mecz. Będzie to nie tylko walka o prymat w stolicy, ale również niezwykle istotne spotkanie dla losów mistrzowskiego tytułu. Emocje gwarantowane! – powiedział rzecznik prasowy Legii Michał Kocięba.
Pepsi Arena może pomieścić 31 tysięcy widzów, jednak jak do tej pory ligowy rekord frekwencji wynosił „zaledwie” 25 165 kibiców podczas ligowego meczu z Wisłą Kraków. Więcej ludzi było za to na spotkaniu z Rapidem Bukareszt w Lidze Europy. Wtedy na trybunach stadionu „Wojskowych” pojawiło się 30 786 fanów piłki nożnej.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.