Pawłowski przebywał na testach w Udinese Calcio. Umiejętności polskiego bramkarza zostały pozytywnie ocenione. Jeszcze w trakcie pobytu we Włoszech młody golkiper doszedł do porozumienia w sprawie kontraktu z Udinese Calcio.
– Jedzie pociąg do wielkiej kariery i miałbym wyrzuty sumienia, gdybym do niego nie wsiadł. Dlatego chcę skorzystać z tej szansy i wyjechać. Jestem zdecydowany na Udinese – mówił jeszcze w czwartek Pawłowski.
W piątek Lechia poinformowała, że doszła do porozumienia w sprawie transferu z Udinese Calcio. Polak przejdzie do klubu z Serie A latem i w rundzie jesiennej zobaczymy go jeszcze na boiskach Ekstraklasy.
Lechia nie podała kwoty transferu. Wiadomo jedynie, że gdański klub otrzyma procent z kolejnego transferu Pawłowskiego. Ponadto obydwa kluby uzgodniły, że rozegrają mecz towarzyski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.