Kolejna bardzo dobra wiadomość dla sympatyków Śląska Wrocław. Nowym zawodnikiem wicemistrzów Polski został Dalibor Stevanović. 27-letni Słoweniec związał się z klubem 2,5-letnim kontraktem.
Stevanović występuje na pozycji pomocnika. W przeszłości występował on w takich klubach jak Real Sociedad, Deportivo Alaves, Vitesse Arnhem i NK Domżale. Na swoim koncie Słoweniec ma 16 występów w hiszpańskiej La Lidze i 55 meczów w holenderskiej Eredivisie, w której strzelił osiem goli. Jego ostatnim klubem był ukraiński Łuck Wołynia.
Stevanović to także szesnastokrotny reprezentant swojego kraju. W 2010 roku znalazł się on w 23-osobowej kadrze Słoweńców na Mistrzostwa Świata w Republice Południowej Afryki.
Nowym zawodnik Śląska jeszcze w czwartkowy wieczór dołączy do swoich nowych kolegów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy na zgrupowaniu w Spale.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.