Józef Wojciechowski nie wytrzymał i po serii słabszych wyników Polonii Warszawa zwolnił Jacka Zielińskiego. W stołecznym klubie zapadła już decyzja, kto zostanie następcą dotychczasowego szkoleniowca. Na ławkę trenerską powraca Jurij Szatałow.
Po przerwie zimowej Polonia Warszawa rzeczywiście nie prezentowała się najlepiej. Czarne Koszule zdobyły zaledwie siedem punktów w sześciu spotkaniach. Taki dorobek wystarcza na piąte miejsce. Stołeczny zespół do lidera i rywala zza miedzy – Legii – traci sześć punktów w ligowej tabeli.
Wojciechowski nie zamierza dłużej czekać ze zmianami i zwolnił Zielińskiego. Właściciel Polonii znalazł już następcę dotychczasowego trenera. Nowym szkoleniowcem Polonii zostanie Jurij Szatałow. 48-letni trener już w środę spotka się z zawodnikami i poprowadzi pierwsze zajęcia. Ostatnio Szatałow pracował w Cracovii, do której trafił z Polonii Bytom.
Gwoździem do trumny Zielińskiego była ostatnia porażka. Polonia przegrała wyraźnie na wyjeździe z Koroną Kielce 0:3. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie gospodarze zdemolowali rywala ze stolicy.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.