Patryk Tuszyński podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa wejdzie jednak w życie dopiero, gdy władze gdańskiego klubu porozumieją się w sprawie definitywnego transferu z MKS Kluczbork, w którym Tuszyński ostatnio występował.
W przyszłym tygodniu ma dojść do rozmów władz Lechii i zespołu z Kluczborka. – Patryk już teraz ma spore umiejętności, na które bardzo liczymy. Był przez nas długo obserwowany i zbierał dobre oceny. Może grać na bokach pomocy albo w ataku – mówi szef działu skautingu Lechii – Roman Kaczorek.
– Cieszę się, że tu jestem. Będę chciał wykorzystać okazję, która się przede mną otwiera. Moim marzeniem jest gra w Ekstraklasie i teraz jest na to olbrzymia szansa. Będę chciał ją w pełni wykorzystać – zapewnia Tuszyński.
22-letni zawodnik w minionej rundzie strzelił dla swojego zespołu 9 goli w rozgrywkach II ligi. – Za każdym razem, gdy był przez nas obserwowany, występował na innej pozycji. I zawsze radził sobie na boisku bardzo dobrze. Ma ciąg na bramkę przeciwnika, łatwo dochodzi do sytuacji strzeleckich, ma dobre warunki fizyczne i nie boi się twardej walki – wylicza zalety Tuszyńskiego Kaczorek.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.