W środę Luis Enrique parafował umowę wiążącą go na dwa lata z Barceloną. Były szkoleniowiec Celty Vigo przyznał, że zamierza przebudować zespół, ale nie będzie zmieniał filozofii gry.
Enrique pojawił się na Camp Nou z samego rana, a po podpisaniu umowy miał sesję zdjęciową na stadionie. Później odbyła się krótka konferencja prasowa. – To dla mnie szczególny dzień. Dziękuję za zaufanie władzom Barcy. Jest to klub, w którym grałem i z którym się identyfikuję. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie bardzo udany – powiedział Hiszpan.
44-letni trener przyznał, że latem zespół przejdzie rewolucję. – Proszę się nie martwić, zmiany są czymś normalnym. Duma Katalonii już wcześniej wiele razy przechodziła rewolucje i za każdym razem wracała na szczyt. Myślę, że teraz będzie podobnie – stwierdził Enrique.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.