Cesc Fabregas podjął decyzję o rozbracie z Barceloną – informuje Sky Sports News. Hiszpan już podczas letniej przerwy transferowej miałby wrócić do Premier League.
O tym, że Fabregas nie znajduje się w planach na przyszłość nowego trenera Barcelony, Luisa Enrique, mówiło się od kilku tygodni. Zdaniem angielskich mediów, pomocnik ma w swoim kontrakcie klauzulę odejścia, która wynosi 30 milionów funtów.
Wśród faworytów do skorzystania z usług Fabregasa wymienia się takie firmy jak Manchester United, Chelsea i Arsenal, czyli były klub Hiszpana.
Nieoficjalnie mówi się o tym, że najwięcej szans na ponowne zakontraktowanie Fabregasa ma Arsenal, który przy jego sprzedaży do Barcelony w 2011 roku zapewnił sobie specjalny zapis, który umożliwia mu zablokowanie każdej oferty i pierwszeństwo przy transferze.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.