Zła wiadomość dla sympatyków Śląska Wrocław. Podstawowy obrońca zespołu Jarosław Fojut został zawieszony na dwa mecze. Kara jest efektem nagannego zachowania piłkarza w trakcie meczu ligowego z Koroną Kielce.
Podczas wspomnianego spotkania Fojut uderzył napastnika rywali Daniela Gołębiewskiego. Całego zajścia nie widział sędzia i piłkarzowi się upiekło. Zachowanie obrońcy Śląska zostało jednak zarejestrowane przez kamery telewizyjne, a materiał ten posłużył Komisji Ligi w rozstrzygnięciu o winie zawodnika.
Kara dwóch spotkań dyskwalifikacji oznacza, że Fojut nie będzie do dyspozycji Oresta Lenczyka na ligowe spotkania z Cracovią i Lechem Poznań.
Fojut nie ma ostatnio najlepszego czasu. Oprócz zawieszenia na dwa spotkania, piłkarz wyleciał z boiska podczas środowego starcia z Arką Gdynia z Pucharze Polski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.