Piłkarze GKS-u Bełchatów pojechali na zimowe zgrupowanie do Wągrowca, które jest etapem przygotowań do rundy rewanżowej T-Mobile Ekstraklasy. W kadrze bełchatowian zabrakło trzech zawodników.
Do Wągrowca nie pojechali przechodzący rehabilitację po kontuzji, Wojciech Jarmuż oraz Maciej Mysiak i Grzegorz Kuświk, z których nie był zadowolony szkoleniowiec zespołu, Kamil Kiereś.
W kadrze znalazło się za to miejsce dla kilku nowych twarzy. Bilety na zgrupowanie otrzymali bracia Makowie oraz Dominik Kisiel, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu do GKS-u Tychy.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.