Adam Nawałka ogłosił nazwiska piłkarzy, którzy zostali powołani na zaległy mecz ligowy z Lechem Poznań. Do kadry wrócił Adam Marciniak, zabrakło natomiast miejsca dla Mariusza Magiery, który jest zawieszony za kartki.
W porównania do kadry Górnika Zabrze na mecz z Cracovią, Nawałka dokonał kilku roszad. Do Poznania, oprócz Magiery nie pojechali Paweł Thomik i Eimantas Marozas. W ich miejsce zostali powołani Michał Płonka i Szymon Sobczak.
Kadra Górnika na mecz z Lechem Poznań:
Bramkarze: Łukasz Skorupski, Norbert Witkowski
Obrońcy: Michał Bemben, Adam Danch, Adam Marciniak, Michał Pazdan, Oleksandr Szeweluchin, Błażej Telichowski
Pomocnicy: Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński, Paweł Olkowski, Michał Płonka, Mariusz Przybylski, Marcin Wodecki
Napastnicy: Arkadiusz Milik, Prejuce Nakoulma, Szymon Sobczak, Michał Zieliński
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.