Obiekt 14-krotnych mistrzów Polski jest od kilku miesięcy wielkim placem budowy i już podczas tej wiosny Górnik miał spore problemy, by stadion został dopuszczony do rozgrywek. Na następny sezon władze klubu musiały znaleźć sobie jednak inne miejsce do rozgrywania spotkań i jak się okazało, wybór padł na Sosnowiec.
Zdecydowanie wygodniejszą opcją byłoby wynajęcie obiektu Piasta Gliwice, ale na takie rozwiązanie nie było zgody ze strony kibiców obu drużyn, którzy nie pozostają ze sobą w zbyt ciepłych stosunkach.
Oficjalnie, przeprowadzka Górnika na Stadion Ludowy nie została jeszcze potwierdzona, ale wszystko wskazuje na to, że właśnie tam swoje mecze będą rozgrywać zabrzanie w nowych rozgrywkach.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.