Do zamknięcia okienka transferowego w Polsce pozostał jeszcze niecały miesiąc, więc zespoły grające na poziomie Ekstraklasy wciąż rozglądają się za ewentualnymi wzmocnieniami. Podobnie jest w Zabrzu.
W sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej Katowice przeczytać będzie można, że Górnik w zimowym okienku transferowym będzie chciał jeszcze wzmocnić się jednym albo dwoma zawodnikami. Sztab szkoleniowy ekipy z Zabrza wciąż testuje trzech piłkarzy – 26-letnigo pomocnika z Ukrainy Romana Romanczuka, 22-letniego napastnika z Mołdawii Mihaia Turcana oraz Kamila Cholerzyńskiego z GKS Katowice.
Wszyscy wymienieni zawodnicy wezmą udział w sobotnim sparingu z uzbeckim Nasafem Karshi.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.