Na treningu Jagiellonii Białystok pojawił się Igor Siqueira Pessanha. Brazylijski napastnik będzie testowany przez Tomasza Hajtę i Dariusza Dźwigałę i jeśli dobrze się zaprezentuje, to możliwe, że otrzyma propozycję kontraktu.
Pessanha to wychowanek brazylijskiego Corinthiansu. W swojej karierze występował on także w takich klubach jak Sevilla FC i Santo Andre. Młody napastnik ma na swoim koncie kilkanaście spotkań w młodzieżowej reprezentacji Brazylii. W 2005 roku wystąpił on na mistrzostwach Świata do lat 17, gdzie jego drużyna zdobyła srebrny medal.
Po nieudanej przygodzie w Europie, Pessanha wrócił do ojczyzny, jednak dzięki ofercie z Jagiellonii może ponownie spróbować swoich sił na Starym Kontynencie.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.