Zła wiadomość dla sympatyków Widzewa Łódź. Dwaj podstawowi piłkarze zespołu, Jarosław Bieniuk i Przemysław Oziębała wciąż uskarżają się na problemy zdrowotne i nie wiadomo kiedy będą mogli wrócić do normalnych treningów.
Obu piłkarzy przed sobotnim spotkaniem ligowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała dopadł wirus grypy żołądkowej. Oprócz nich problemy zdrowotne dopadły także Ben Radhię i Ukaha, jednak ci zdołali się już wykurować i od poniedziałku brali udział w zajęciach Widzewa.
Powrót Bieniuka na boisko zakłada się bardzo ostrożnie na środę. Gorzej wygląda sytuacja Oziębały, którego w sobotę przewieziono do szpitala. Jest niemal pewne, że nie będzie on do dyspozycji Radosława Mroczkowskiego na spotkania z Polonią Warszawa w następnej kolejce Ekstraklasy.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.