Czterech nowych zawodników pojawiło się na testach w ŁKS-ie. W gronie tym znalazł się były bramkarz takich klubów jak Legia Warszawa, Śląsk Wrocław czy Korona Kielce Grzegorz Szamotulski.
36-letni Szamotulski zjawił się na porannych zajęciach ŁKS-u w ośrodku Vera Sport. 13-krotny reprezentant Polski od jakiegoś czasu pozostaje bez klubu. W listopadzie ubiegłego roku władze Warty Poznań, w której grał podczas rundy jesiennej, poinformowały go, że nie przedłużą z nim kontraktu.
Oprócz znanego bramkarza, na treningu ŁKS-u pojawili się tacy zawodnicy jak Paweł Kozub, Kamil Słaby i Mateusz Stąporski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.