Najpóźniej latem do Lechii Gdańsk przeniesie się Piotr Grzelczak. Na transfer 23-letniego piłkarza naciskał szkoleniowiec klubu z Trójmiasta – Paweł Janas.
Wychowanek Widzewa Łódź podpisał już umowę z Lechią, która zacznie obowiązywać 1 lipca tego roku. – Cieszę się z pozyskania tego zawodnika. Zależało mi, by do nas dołączył i wzmocnił rywalizację. Miałem okazję pracować z nim w Widzewie. Liczę na jego umiejętności. To solidny i silny piłkarz, który powinien wnieść nową jakość do naszej drużyny – zaznaczył Paweł Janas, trener Lechii.
Kontrakt obowiązuje od 1 lipca. Mimo to Lechia będzie negocjowała z Widzewem wcześniejsze sprowadzenie młodego napastnika. – Kontrakt z nim obowiązuje od 1 lipca, ale liczę na to, że uda nam się szybciej ściągnąć go do Gdańska. Oba kluby będą teraz rozmawiać o warunkach transferu – zakończył Janas.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.