W czwartkowe popołudnie w polskich mediach pojawiało się wiele doniesień na temat bardzo prawdopodobnego pozyskania przez Legię Warszawa Ismaela Blanco. Jak donosi „Sport.pl”, piłkarz złożył już swój podpis po kontraktem z „Wojskowymi”.
29-letni napastnik to król strzelców ligi greckiej w barwach AEK Ateny. Argentyńczyk miałby być drugim wzmocnieniem Legii podczas zimowej przerwy transferowej. Wcześniej do klubu trafił były snajper Glasgow Rangers i Sportingu Gijon Nacho Novo.
Ismael Blanco bronił barw AEK-u w sezonach 2007-11. W greckim klubie rozegrał on 162 mecze, w których strzelił 72 gole. Oprócz występów na boiskach ligi greckiej, Blanco grał także w takich klubach jak Colon Santa Fe i San Luis.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.