Piłkarze Jagiellonii Białystok już w środę wyruszą do Turcji, gdzie przez kilkanaście dni będą szlifować formę przed rundą rewanżową T-Mobile Ekstraklasy. W gronie wybrańców Tomasza Hajty nie ma jeszcze Grzegorza Sandomierskiego.
Bramkarz Racingu Genk będzie przez najbliższe pół roku bronić barw Jagiellonii. Sandomierski został wypożyczony do swojego byłego klubu ponieważ w Belgii nie miał większych szans na regularne występy. Jego przejście do „Jagi” zostało już oficjalnie ogłoszone, jednak samego zawodnika nie ma jeszcze w Białymstoku.
Sandomierski dołączy do swoich byłych kolegów dopiero na stołecznym lotnisku Okęcie, a następnie wraz z nimi wyleci do Turcji. Pełna lista zawodników, którzy udadzą się na zgrupowanie nie jest jeszcze znana. Oficjalny skład Jagiellonii będzie dostępny dopiero w środowy poranek.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.