Jakub Kosecki będzie do końca obecnego sezonu bronił barw Lechii Gdańsk. Młody piłkarz Legii Warszawa, został wypożyczony do ekipy „Biało-Zielonych” na pół roku.
Wypożyczenie Koseckiego i jednoczesne przedłużenie z nim umowy, zostało potwierdzone przez oficjalną stronę internetową klubu. – Chcemy, aby w Gdańsku Kuba regularnie występował – powiedział dyrektor sportowy Legii, Marek Jóźwiak.
Wypożyczenie do Lechii nie będzie pierwszym tego typu doświadczeniem w karierze Koseckiego. W sezonie 2010-11 występował on w Łódzkim Klubie Sportowym, z którym awansował do Ekstraklasy.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.