Lech Poznań na oficjalnej stronie internetowej potwierdził, że z klubem prawdopodobnie rozstanie się Jakub Wilk. Pomocnik Kolejorza zostanie wypożyczony do Lechii Gdańsk.
– Doszliśmy do porozumienia z Lechią Gdańsk, jak i samym piłkarzem. Z zarządem Lechii ustaliliśmy warunki wypożyczenia zawodnika do końca sezonu z opcją pierwokupu – wyjaśnił Piotr Rutkowski, wiceprezes ds. sportu Lecha.
Sfinalizowanie transferu 26-letniego pomocnika jest tylko formalnością. – Do dopięcia pozostały już tylko formalności, ale Kuba dostał od nas zgodę na rozpoczęcie treningów z nowym zespołem, z którym wyjedzie również na zgrupowanie – zaznaczył Rutkowski.
Wilk urodził się w Poznaniu. W barwach Lecha występuje od 2003 roku. Początkowo grał w rezerwach Kolejorza.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.