Antons Jemelins nie zostanie nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. Łotysz, który był ostatnio testowany przez Adama Nawałkę, doznał poważnej kontuzji i zaproponowanie mu umowy przez Górnik nie jest już możliwe.
Jemelins od kilku dni trenował z ekipą 14-krotnych mistrzów Polski, a swoją przydatność dla zespołu miał udowodnić w trakcie meczu sparingowego z Miedzią Legnica. Niestety, w 41. minucie spotkania Łotysz doznał poważnej kontuzji twarzy i został przewieziony do szpitala.
Pierwszym podejrzeniem lekarzy Górnika było złamanie kości jarzmowej piłkarza i te obawy zostały potwierdzone po zrobieniu prześwietlenia. Na szczęście nie doszło do przemieszczenia kości i uszkodzenia oka zawodnika. Jemelins nie powróci już na zgrupowania zabrzańskiego zespołu.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.